Koło w Opolu

Pełnomocnikiem Koła w Opolu jest Halina Oster.

Koło prowadzi szeroką działalność animacyjną  i bierze udział w rozlicznych projektach polsko-niemieckich.

Aktywnie działa Szkoła SuperBabci i SuperDziadka w OZIMKU.

W ramach współpracy polsko – niemieckiej uczestniczyliśmy w Targach Zabawy w Poczdamie.

W roku 2018 zorganizowany został Festiwal Wszystko Gra.

Koło współpracuje z Wyższą Szkołą Bankowości w Opolu.

AKTUALNOŚCI

Koło Opole realizuje projekt LATARNIA PNWM. #latarniePNWM , #LeuchttürmeDPJW

KLANZOWA LATARNIA PNWM daje światło na drogę do realizacji projektów międzynarodowej współpracy młodzieży Polski i Niemiec.

W ramach działań nawiązaliśmy współpracę między Szkołą Podstawową Nr 1 w Ozimku P. Dyr. Małgorzatą Wronowską oraz rozpoczęliśmy współpracę z niesamowitym młodym Człowiekiem, Rafał Jurczyński Street Workout Ozimek Biegam Bo Lubię Ozimek.

Prowadzone są rozmowy na temat projektów z wykładowczyniami Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu. 

W ramach PROJEKTU LATARNIA PNWM zaśpiewała dla nas Izabela Szafrańska.  Koncert odbył się w Domu Kultury w Ozimku.  Występ Gwiazdy Wieczoru, poprzedzony był występami młodych wokalistek: Amelii Kita, Ewy Soczyńskiej oraz Elizy Marek.

Halina Oster

POSŁUCHAJ - RADIO OPOLE
Projekty naszego stowarzyszenia są bardzo ważnym elementem naszej działalności, zwłaszcza cennym w czasie pandemii gdy ilość prowadzonych przez nas szkoleń i warsztatów spadła do kilku w roku. Koło Opole ma zaszczyt być partnerem w projekcie ERASMUS dzięki któremu wspólnie, z przedstawicielami siedmiu państw przygotowujemy podręcznik dla rodziców i aplikacją z edukacji seksualnej. Okazuje się, że takie wsparcie na każdej szerokości geograficznej ma sens a to, że jesteśmy dorośli nie świadczy, że posiadamy wiedzę na ten temat, i że wiemy jak przekazać ją swoim dzieciom. eduskills.plus
 

Szkoła
Superbabci
i Superdziadka
w OZIMKU

 to miejsce, gdzie seniorzy mogą doskonalić się w swojej roli. To szansa na wzbogacenie wiedzy i umiejętności, sprzyjających prawidłowemu rozwojowi wnuków. Szkoła SB i SD uczy jak odpowiedzialnie pomagać rodzicom.

Stawia na twórczą edukację, zabawy aktywnie angażujące dziecko i pobudzające jego ciekawość świata. Metoda warsztatowa pozwala na wymianę doświadczeń, stwarza przestrzeń do rozmowy o trudnościach, a praca w grupie jest świetną okazją do wspólnego spędzania czasu, uczy zasad pozytywnej komunikacji i rozwiązywania konfliktów.
Szkołę prowadzi Halina Oster.

Po okresie zawieszenia zajęć na okres pandemii ruszyliśmy od września 2021 z nowymi pomysłami i wielkim zapałem.

Przewiń na górę
Skip to content