JAK ANIMOWAĆ MŁODZIEŻ

Czy wiecie kto z członków Warszawskiego Oddziału KLANZY został nominowany do nagrody w konkursie Książka Roku 2020 Polskiej Sekcji IBBY w kategorii Upowszechniania czytelnictwa?
Anna Sadowska i Grażyna Sobieska-Szostakiewicz za wprowadzanie w świat wartościowej książki wychowanek MOW nr 2 w Warszawie. Realizacja projektu „Opowieści pysznej treści czyli smaczne bajki na trudne chwile”.

Anna Sadowska i Grażyna Sobieska Szostakiewicz to trenerki PSPiA KLAZNA
i wieloletnie animatorki i propagatorki czytelnictwa i pracy z tekstem literackim.

Na co dzień pracują w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym nr 2 na ul. Strażackiej . “Pomagamy uczyć się, uczymy pomagać” – to hasło systemu wychowawczego, który funkcjonuje tam od 85 lat.

 

“Ostatnio dziewczęta z ośrodka pod okiem swoich opiekunek zrealizowały projekt “Opowieści pysznej treści czyli smaczne bajki na trudne chwile”. Napisały je, kiedy przebywały w placówce i nie mogły
wychodzić na zewnątrz, a w szczególności na wolontariat. Brakowało im kontaktu z uczniami ze szkoły specjalnej nr 99, którym pomagały w ramach wolontariatu, więc… stworzyły bajki. Bajki na pocieszenie. Dodały do tego przepisy na potrawy, których przygotowanie i wspólne jedzenie pomaga zrozumieć jak ważne są relacje które nas łączą.
Bo razem możemy wiele…

JAK ANIMOWAĆ MŁODZIEŻ
Przewiń do góry
Skip to content