SKŁADANE KARTKI

Kartkę A4 składamy na pół wzdłuż wysokości i szerokości. Na wewnętrznej części zostawiamy miejsce na głowę i od linii zgięcia rysujemy linię do dołu kartki. Po złożeniu wzdłuż wysokości zaginamy zaznaczoną część na obie strony. Rozkładamy kartkę i przekładamy wzdłuż linii złożenia, tak aby trójkąt składał się do środka. Z pomocą białych kółek lub wycinanych z papieru elementów tworzymy głowę  i skrzydła. Doklejamy gwiazdkę.

Złożoną kartkę możemy schować do koperty.

 

Na podobnej zasadzie możemy zrobić kartkę z choinką czy Mikołajem.

Na zielonej kartce powstały trójkąt wystarczy udekorować kolorowymi kółkami (np. z dziurkacza) lub ścinkami odblaskowej, holograficznej folii.

Aby powstał Mikołaj wybrałam jaśniejsze tło – kartkę A4  a na trójkąt, który powstał po przełożeniu, nakleiłam tej samej wielkości trójkąt wycięty z czerwonej kartki.

 

W podobny sposób można wykonać kolejną kartkę z aniołem, ale tym razem trzeba jeszcze dokonać nacięcia na wyznaczonym trójkącie i tylko część przełożyć wzdłuż linii złożenia na drugą stron.

Wykorzystując technikę KIRIGAMI – czyli nacinania i przekładania – można dać upust swojej wyobraźni i chęci eksperymentowania i stworzyć naprawdę wiele ciekawych prac.

opis i wzory: Magdalena Ciechańska

SKŁADANE KARTKI
Przewiń do góry
Skip to content